Держдума може полегшити правила перетину кордону боржниками

0
183

Уряд збирається внести на розгляд Державної Думи законопроект, що передбачає полегшення правил виїзду за кордон для заборгували росіян…

Про це повідомили депутати Держдуми РФ.

Мін’юст підготував законопроект «Про виконавче провадження». У документі пропонується збільшити мінімальну заборгованість, за якої обмежується виїзд з країни, в кілька разів. Сьогодні громадянин, що має борг від 10 тис. рублів, не може перетинати кордону Росії до його погашення.

Також, згідно з документом, пристав-виконавець Федеральної служби судових приставів буде мати право приймати рішення про погашення боргу. Сьогодні це дозволено лише судового пристава, який виносить постанову про заборону на виїзд. Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв вважає, що на зняття обмеження повинно йти не більше доби з моменту погашення заборгованості.

У першому читанні законопроект розглянуть вже 8 грудня.

За словами Олександра Боломатова, адвоката фірми «Юст», сьогодні про борги громадянам повідомляють не відразу, немає нормальної адміністративної системи та інтеграції, наприклад, з сайту держпослуг. Трапляється таке, що пристави втрачають повідомлення про зміну людиною роботи. Таким чином, колишня організація більше не платить аліменти, та громадянин отримує покарання у вигляді 20 діб виправних робіт, розповідає юрист.

Експерт вважає, що для більшості росіян 10 тис. рублів – не вирішальна сума, вони швидко можуть погасити такий борг. Є сенс на порядок збільшити поріг, наприклад, до 100 тис. рублів, і заборонити виїзд на 5-7 років у виховних цілях, каже Боломатов. Але потрібно переконатися, що боржник поінформований і може погасити борг.

За даними на 24 жовтня поточного року виїзд з Росії був органічний для заборгували мільйони громадян.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here