Шосте банкрутство туроператора за місяць: закрився «ИнтАэр»

0
192

Слідом за туроператорами «Лабіринт», «Нева», «Роза Вітрів Світ», «Експо-Тур» і «Ідеал-Тур», про своє банкрутство 5 серпня ще один відомий московський туроператор – «ИнтАэр»…

І знову головними причинами припинення своєї діяльності керівництво чергового банкрута називає падіння купівельної спроможності з-за різкого зростання курсу валют, а також негативну економіко-політичну ситуацію в Росії.

В даний час за кордоном по лінії «ИнтАэра» відпочивають близько 500 туристів. А всього за оцінками керівництва припинив діяльність оператора було продано до 1200 турів, з глибиною продажу до початку 2015 року. Вивозити з закордонних курортів «застряглих» там туристів буде об’єднання «Турпомощь».

Туроператор «ИнтАэр» працював на російському туристичному ринку з 1992 року. Відповідальність компанії була застрахована в «РЕСО-Гарантія» на 60 млн. рублів. Страховик вже почав приймати заяви на виплату компенсацій постраждалим туристам.

Так чому ж пішла хвиля банкрутств туроператорів?

По-перше, дійсно, падіння курсу рубля по відношенню до Євро і Долара на тлі зниження рівня купівельної спроможності населення, одна з головних причин падіння попиту на відпочинок. Люди в більшості своїй виявилися не готові до швидко подорожчання відпочинку в Європі, тому багато переорієнтувалися на більш дешеві доларові напрями, або на відпочинок на батьківщині.

По-друге, Європа на початку української кризи зробила велику помилку, почавши залякувати Росію санкціями і відмовами у видачі туристичних віз нашим громадянам. Люди прийняли ці загрози на свій рахунок, і Європа позбулася значної частини російського турпотоку. Якщо подивитися на напрями збанкрутілих туроператорів, у всіх в асортименті були європейські країни, багато з яких виявилися збитковими.

По-третє, у туроператорів завжди були труднощі з кредитуванням, оскільки цей бізнес «напівпрозорий» і мало стабільний, тому банки не охоче готові кредитувати. У нинішні кризові часи багатьом компаніям не вдалося черговий раз перекредитуватися, тому ми і спостерігаємо цю низку банкрутств.

По-четверте, останні банкрутства великих туроператорів, наприклад, Капітал-туру і Ланты-тур, показали повну безкарність таких компаній перед законом. Ніхто з керівництва цих компаній не сидить у в’язниці і не отримав навіть умовного терміну за зірваний тисячам туристів відпочинок. Тому ми і бачимо все це неподобство, що відбувається зараз на туррынке Росії. Керівництво компаній знає, що застрягли на відпочинку все одно вивезе «Турпомощь», тому можна застрахуватися в сумнівною страхової компанії, зібрати гроші в «високий» літній сезон, і оголосити себе банкрутами, кинувши при цьому десятки тисяч туристів, до речі, повністю оплатили свій відпочинок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here