Держдума прийняла закон про другому закордонному паспорті для росіян

0
191

Держдумою одночасно у другому і третьому читаннях прийнятий проект закону, згідно з яким громадяни РФ можуть мати два закордонних паспорти одночасно, з одним строком дії…

Законопроект тепер має пройти процедуру узгодження в Раді Федерації, потім його повинен підписати Президент РФ. В силу закон про другому закордонному паспорті набуде після опублікування.

Автор законопроекту, депутат від «Єдиної Росії» Різван Курбанов, зазначив у пояснювальній записці, що другий закордонний паспорт в даний час можуть отримувати тільки громадяни РФ, регулярно (не рідше ніж раз на місяць) виїжджають за кордон в силу своїх трудових обов’язків. При цьому і для них існують обмеження — другий закордонний паспорт видається лише за клопотанням організації, направляє громадянина за кордон.

Різван Курбанов вважає такий порядок неприйнятним, оскільки він створює складності російським громадянам, які часто перетинають кордон. Особливо при відвідуванні держави, перебуває у конфлікті з іншою іноземною державою. У таких випадках російських громадян іноді не пускають на територію країни з-за наявних у паспорті в’їзних віз в іншу, конфликтующую з першої країну. Можливі й інші випадки, коли з-за складних міждержавних відносин громадянин не може потрапити на територію іншої держави.

Новий закон, вірніше, зміни в чинному законі про в’їзді і виїзді з РФ, дозволять громадянину на період дії свого закордонного паспорта оформити і другий аналогічний документ. Залежно від виду — стандартний або з носієм електронної інформації, закордонний паспорт буде дійсний п’ять або 10 років.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here