Турпотік з Росії в Анталію впав в 10 разів

0
213

Потік російських туристів в турецьку Анталію за результатами перших 4-х місяців поточного року виявився меншим у десять разів порівняно з торішнім рівнем, повідомляє «Зв’язковий Тревел»…

Раніше наша країна знаходилася на другому місці після Німеччини за чисельністю відвідують Анталію іноземних туристів. У цьому ж році Росія різко перемістилася на 13-е місце і продовжує втрачати позиції. З січня по квітень включно цього року на курортах Анталії побувало всього 12 тисяч російських громадян, більша частина яких відвідувала цю країну не з туристичними цілями. Рівно рік тому ця цифра становила 127 тисяч.

Ситуація пов’язана в першу чергу з напруженими російсько-турецькими відносинами (російським туроператорам в даний час заборонено продавати турпакети в Туреччину), але, по ряду оцінок, в Анталію в цьому році стали менше їздити також туристи з інших країн, насамперед з-за високої терористичної небезпеки. Так, наприклад, кількість німецьких туристів після весняних терактів у Стамбулі порівняно з минулим роком впала на 39%, британців і бельгійців – по 36%, голландців – на 4%.

Скоротилася також кількість авіаперельотів в напрямку курорту, зокрема з Росії в Туреччину більше не літають чартерні рейси. Так, за інформацією самої адміністрації міжнародного аеропорту Анталиии, кількість прильотів скоротилася на 30%. Також значно скоротилася і індивідуальне бронювання готелів – приблизно на 40%, в порівнянні з минулим роком.

На тлі загального зниження турпотоку в Анталію з різних країн, різко підвищилося число гостей з Ізраїлю – на цілих 73%. Також зріс турпотік з України та Ірану.

У травні цього року пройшли повідомлення про те, що доходи від туристичної галузі Туреччини за перші три місяці впали на 16.5% в порівнянні з минулим роком. Сумарний дохід на даний момент склав близько 4 млрд. доларів США. На тлі кризи галузі в країні катастрофічно впав обсяг розміщень у готелях.

Нагадаємо, 28 листопада минулого року президент Путін підписав указ, згідно з яким вводяться спеціальні заходи економічного характеру проти Туреччини. У комплекс заходів увійшов заборона на чартери між Росією і Туреччиною. Причиною російських санкцій стала атака турецьких військово-повітряних сил проти російського Су-24, що виконував бойове завдання проти терористів над територією Сирії. Турфірмам було рекомендовано утриматися від продажу турів до Туреччини.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here