Сербія видасть Росії співвласника туроператора Лабіринт

0
208

7 серпня цього року судом сербського міста Ужице було винесено рішення про екстрадицію в Росію співвласника компанії-туроператора «Лабіринт». Документація по кримінальній справі С. Азарскова була спрямована Генпрокуратурою РФ в Белград 24 липня, але рішення суду надійшло поки тільки адвокатам, за офіційними каналами інформації ще не було.

Про затримання Сергія Азарскова на кордоні Сербії і Чорногорії при спробі його перетину було оголошено 1 липня. Росіянин перебував у міжнародному розшуку, ініційованому Інтерполом у зв’язку з обвинуваченням у шахрайстві і після затримання прикордонниками був поміщений у СІЗО.

Представник Слідчого комітету Росії заявив, що керівниками «Лабіринту» Шамановым і Азарсковым був розроблений план розкрадань коштів клієнтів кількох туристичних компаній. Для здійснення цього задуму зазначені громадяни змусили відповідальних осіб групи компаній «Лабіринт» продати частину акцій і своїх часток у статутних капіталах компаній р-ну Азарскову, внаслідок чого він отримав необмежений контроль над засобами організації.

Надалі Азарсков і Шаманів здійснили переклад клієнтських коштів, отриманих для придбання авіаквитків, на рахунки третьої організації і розпоряджалися ними для своїх задоволення своїх потреб. Виконувати взяті на себе зобов’язання вони явно не збиралися. Потерпілими по даній кримінальній справі визнані більше 18-ти тисяч клієнтів компаній.

Про припинення діяльності трьох юросіб «Лабіринту» — ТОВ «Лабіринт», ТОВ «Компанія Лабіринт» і ЗАТ «Лабіринт-Т» було оголошено ще 2 серпня минулого року, причому на момент оголошення про припинення діяльності за кордоном виявилося близько 25 тисяч туристів. Здебільшого люди перебували в Греції і опинилася без зворотних квитків, а також з неоплаченими готельними номерами. Поверталися на Батьківщину вони з допомогою об’єднання туроператорів. Крім того, попередньо були реалізовані путівки ще сорока тисячам осіб.

Сума позовів склала 2 мільярди 460 мільйонів рублів за більш ніж двадцяти чотирьом тисячам поданих заяв. Положення ускладнилося тим, що страхова компанія, що обслуговувала «Лабіринт», також визнала себе банкрутом і не виконала своїх зобов’язань з відшкодування шкоди. Всі постраждалі в результаті шахрайських дій Азарскова і Шаманова залишилися без компенсацій.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here